FOGDRAGON, ochrona przed mrozem!

WYDAJNY, EKONOMICZNY, NIEZAWODNY

Chroń swoje winorośle i plantację przed przymrozkami za pomocą FogDragon.

FogDragon został opracowany w celu ochrony winnic i sadów przed mrozem radiacyjnym (wiosennym przymrozkiem), który jest przyczyną około 85% wszystkich uszkodzeń spowodowanych mrozem, ponadto był z powodzeniem stosowany nawet podczas mrozów. Pojedynczy FogDragon jest w stanie chronić 10 hektarów przy minimalnych kosztach użytkowania i konserwacji.

Kiedy paliwo – umieszczone w komorze spalania FogDragon – zostaje zapalone, maszyna rozprowadza powstałe ciepło i dym na plantacji. Ciągnik holujący napędza dmuchawę maszyny poprzez wałek przekaźnikowy. Wentylator zasysa powietrze do spalania przez regulowane wloty powietrza i chłodzi powietrze pomiędzy komorą spalania a dwustronną ścianą maszyny. Powietrze chłodzące miesza się ze spalinami, tworząc i rozpraszając jednorodną temperaturę. Pompa wysokociśnieniowa ze zbiornika wody wtryskuje wodę do wychodzącego strumienia gorącego powietrza, zwiększając w ten sposób ciężar właściwy spalin i wytwarzając parę wodną, pomagając w ten sposób utrzymać to medium izolacyjne blisko powierzchni plantacji. Warstwa mgły jest bardzo skuteczna w izolowaniu, a tym samym zapobiega utracie ciepła przez promieniowanie na powierzchni.

Efekty maszyny:

  • Rozprowadza powstały dym i parę wodną na plantację, co izoluje chroniony teren i zatrzymuje ciepło emitowane z powierzchni Ziemi poprzez promieniowanie podczerwone.
  • Cyrkuluje powietrze, ułatwiając w ten sposób mieszanie się wyższych warstw ciepłego i niższego zimnego powietrza w pobliżu powierzchni.
  • Wytwarza ciepło poprzez spalanie paliwa, co zwiększa temperaturę otoczenia.

Szeroka gama opcji paliwowych

Do pracy maszyny można zastosować dowolne (nie nadające się do zagęszczania) paliwo z biomasy o odpowiedniej wartości opałowej, czyli powstające jako produkt uboczny w produkcji rolniczej i ogrodniczej, które nie jest odpadem niebezpiecznym.

Na przykład:

  • bele siana, słomy lub kukurydzy,
  • trociny,
  • bela z gałęzi winorośli,
  • zrębki,
  • kłody drewna.

Uszkodzenia spowodowane mrozem to poważny problem w sektorze rolnictwa, a możliwość skutecznej ochrony upraw to ogromna zaleta dla rolników. Możliwość zaoferowania rozwiązania tego problemu daje przewagę nad konkurencją.

Referencje

FogDragon był używany do zwalczania szkód spowodowanych przez mróz w całej Europie przez ostatnie kilka lat, z wyjątkowymi wynikami. Tutaj można znaleźć kilka przykładów (komentarzy, recenzji) od rolników, którzy chronili swoje uprawy.

Géza, WĘGRY: Użyłem maszyny jako pierwszej po jej opracowaniu. Zmierzyliśmy -4ºC tuż poza sadem, gdzie maszyna nie była używana. W takich warunkach FogDragon był w stanie ochronić ponad 8 hektarów jabłek.

Viktor, WĘGRY: Użyłem FogDragon do ochrony sadu przed uszkodzeniem przez mróz. Do północy temperatura spadła już do około 4-5 ° C, a do świtu nieco poniżej -8 ° C. Spełnił nasze oczekiwania, gdzie zastosowano Dragon, spodziewamy się 100% plonu.

Joel, NIEMCY: Joel używał swojej maszyny na początku 2018 roku w Schallstadt, kiedy temperatura spadła do -7,8ºC. O jego sukcesie donosiły nawet lokalne media.

Joze, SŁOWENIA: Uchroniliśmy dwa i pół hektara jabłek. Kiedy korzystaliśmy z maszyny, niebo było czyste, a temperatura wynosiła -3,6 stopni Celsjusza, ale niżej nad ziemią myślę, że było to -4 stopnie Celsjusza.

Gilbert, FRANCJA: Gilbert używa maszyny od dwóch lat, aby z powodzeniem zwalczać mróz w swoim sadzie. Jako paliwo wykorzystuje wilgotne sterty siana, zwiększając w ten sposób wytwarzaną parę wodną.

Matthieu, FRANCJA: Firma Matthieu była jedną z pierwszych, które nabyły FogDragon we Francji i wkrótce po jego zakupie musieli go użyć, gdy w sadzie spadł mróz -15ºC. Z powodzeniem uchronili nieco ponad 3 hektary.

Kontakt

Nasza siedziba znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech, a fabryki w Albertirsa i Perkupa. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, nie czekaj i skontaktuj się z nami!

NUMER TELEFONU

+36-30-373-3197

EMAIL

sales@fogdragon.eu

  •  
en_GBEN